Keressen minket

Vadászat

Szent Hubertusz napi megemlékezés és trófeaátadó Kiskundorozsmán – GALÉRIÁVAL

Közzétéve:

Print Friendly, PDF & Email

Szent Hubertusz napi megemlékezést tartottak Szeged-Kiskundorozsmán, a Dorozsmai Vadásztársaság Öreghegyi vadászházában. November 3-án, a társaság vendégei és a vadásztársaság tagsága rendre összegyűlik, hogy megemlékezzenek Szent Hubertuszról, aki a vadászok mellett, többek között az erdészek védőszentje is.

A Dorozsmai Vadásztársaság Szent Hubertusz napi megemlékezésén: balról Fejes László, az Országos Jótékonysági Vadászat NP Kft. ügyvezetője, középen Csányi József, a Dorozsmai Vadásztársaság elnöke, míg jobb oldalon Dejan Dzakula, a szerbiai Lov i jos ponesto vadászmagazin és a Radio Lovac főszerkesztője Fotó: Agro Jager News

Csányi József, a Dorozsmai Vadásztársaság elnöke köszöntötte a társaság Öreghegyi vadászházában a vendégeket. közöttük külön kiemelve, Dejan Dzakulát, a szerbiai Lov i jos ponesto vadászmagazin és a Radio Lovac főszerkesztőjét, továbbá Fejes Lászlót, az Országos Jótékonysági Vadászat Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatóját.

Ünnepélyes megnyitó a Dorozsmai Vadásztársaság Öreghegyi vadászházában, november 3-án, Szent Hubertusz napján Fotó: Agro Jager News

Csányi József elnök köszöntőjében kiemelte, hogy a 2022/2023-as vadgazdálkodási esztendőben, a csapadékos tavasz után, példátlan aszály sújtotta Szegedet és a Szegedtől nyugatra eső területeket is. A Kiskunság peremén, különösen a homokterületeken, olyan két hónapos aszállyal küzdött a vadásztársaság, hogy sokszor már nem az volt a kérdés, hogy lesz-e mit ennie a vadnak, hanem az, hogy egyáltalán életben marad-e vadállomány?

A példátlan forróság és a csapadékmentes hónapok alatt így folyamatosan hordták a vizet az itatókba, amelyeket sok esetben, napi rendszerességgel ellenőriztek. A párolgás intenzitása mellett azonban számolni kellett azzal is, hogy nemcsak az őz, a fácán és a mezei nyúl keresi fel az itatókat, hanem a természetben élő más állatok is használják a vízforrásokat. Ez óriási felelősséget is jelentett, hiszen a vízhez szokott állatokat, a védett természeti értékeket is itatnunk kellett mindaddig, amíg nem érkeztek jelentősebb esők. Sajnos több csatorna is teljesen kiszáradt, még a Sia-pataknál is voltak olyan hetek, hogy száraz lábbal lehetett átsétálni a medren. Sajnos egyes állatokat nem tudtak megmenteni.

Szent Hubertusz napján a Dorozsmai Vadásztársaság Öreghegyi vadászházában Fotó: Agro Jager News

Csányi József hangsúlyozta, hogy számára jelzésértékkel bír, hogy azok a vadászok, akik ellátogatnak Kiskundorozsmára – az őzbak vadászati idényében – azok most vették a fáradtságot arra is, hogy a trófeákat személyesen vegyék át a társaság Szent Hubertusz napi trófeaátadóján. A vadgazdálkodás, az őzgazdálkodás vonatkozásában közel évtizedes léptékű. A társaság vadőre, hivatásos vadásza mellett azonban – hangsúlyozta, – ahhoz, hogy sikeresen gazdálkodjanak a Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatal, a szakmai felügyelet munkáját is meg kell köszönniük ezen a napon.

A Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatal trófeabírálatán bronzéremes minősítést kapott az egyik dorozsmai trófea Fotó: Agro Jager News

Dejan Dzakula, a szerbiai Lov is jos ponesto vadászmagazin és a Radio Lovac főszerkesztője az Agro Jager Newsnak kiemelte, hogy Szerbiában a vadászat nagyon fontos és a vadászat egyfajta életformája a családoknak, közösségeknek. A vadászat összeköti az embereket, de látni kell azt is, hogy bizonyos feladatokat, csak a vadászok tudnak elvégezni – szerepük megkerülhetetlen. Örömét fejezte ki, hogy szeptemberben, Újvidéken megrendezésre került, az 54. LORIST, Nemzetközi Vadászati és Horgászati Kiállítás és Vásár iránt Magyarországról is sokan érdeklődtek. Kiskundorozsmán már több alkalommal járt, ahol a keresztény vadászati hagyományokat, mint Szent Hubertusz legendáját, a püspök halála után, 1300 évvel is ápolják – ez mindenképpen figyelemre méltó. A tűzgyújtás és a vadászkürtös köszöntés a megszentelt kereszt alatt, amely vadászház udvarán áll, különös élményt jelentett számára. Hozzátette, hogy a társaság által indított ifjúsági nyílt nap, amikor a gyerekek számára mutatják be, mit jelent a téli hónapokban etetni a vadonélő állatokat, kiemelten fontos Szerbiában is. Ilyen programokat indítottak, hasonlóan Magyarországhoz. Az Újvidéki Szent Hubertusz Vadászklub elnökeként hangsúlyozta, hogy a mögöttünk álló kiállításon ifjúsági rajzversenyt, vadászkutyás bemutatókat is szerveztek. A rendezvény alatt például megtanították a kicsiket a szalonnasütésre és felhívták a figyelmet arra is, mekkora felelőssége van annak, aki a szabadtéri grillezés során (Szerk. Szerbiában nagy hagyományai vannak) tüzet gyújt az erdőben.

Régi hagyomány Kiskundorozsmán, hogy az elejtők Szent Hubertusz napján vehetik birtokba trófeáikat Fotó: Agro Jager News

Fejes László, az Országos Jótékonysági Vadászat Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója kiemelte, hogy évek óta jókapcsolatot ápol a Csányi József elnök nevével fémjelzett Dorozsmai Vadásztársasággal. Hozzátette, hogy a társaság a minden napi munkája mellett további energiákat fordít az ifjúsági programokra és a társaság számára a vadászati kulturális értékek, a hagyományok ápolása is kiemelten fontos.

Fejes László hozzátette, hogy a vadászok összefogásával, az elmúlt tíz évben sikerült útjára indítani azt az országos és ma már nemzetközi programot, amelyet az Országos Jótékonysági Vadászat Közhasznú Nonprofit Kft. képvisel. Ez azt jelenti, hogy a szervezet fennállásának 10 éve alatt, több, mint 84 000 gyermeknek és rászorulónak sikerült támogatást nyújtaniuk. Minden évben, december 27-én, országos viszonylatban jótékonysági vadászatokat szerveznek. Ebben az esztendőben, 2022. december 27-én, csak Magyarországon 34 helyszínen szólalnak meg a vadászkürtök!

A vadgazdálkodás elválaszthatatlan része az agráriumnak Fotó: Agro Jager News

Az összefogás sikere, az eredmények és a kórházaknak nyújtott támogatások, mindig az adott megyében maradnak – folytatta. Így például Csongrád-Csanád megye vonatkozásában az elmúlt években sikerült például a Szegedi Tudományegyetem Gyermekklinikájának az orvosi műszerek beszerzéséhez támogatást adniuk.

Forrás: Frommer Fegyverbolt, Budapest. https://frommerfegyverbolt.hu/

A vadászok adakozása, jótékonykodása az elmúlt években átlépte Magyarország határait és idén Szlovákiában, Romániában és Szerbiában is, egy időben a magyarországi helyszínekkel, megrendezik a jótékonysági vadászatokat. Kiemelte, hogy a Felvidéken a pandémia miatt nem tudtak vadászatot szervezni, ennek ellenére olyan erős volt az összefogás, hogy december 27-én mégis jelentős összeget gyűjtöttek össze a szervezet munkatársai. 2022-ben Szerbiában, Bácskatopolyán rendezik meg a találkozót. Erre a vadászatra nemcsak Szerbiából, hanem Magyarországról is várnak vadászvendégeket.

Csongrád-Csanád megyében az idei helyszínt a Csongrádi Május 1. Vadásztársaság biztosítja és a vadászaton, illetve az árverésen befolyó összegből, a Csongrád-Csanád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ Hódmezővásárhelyi Gyermek Osztályát támogatják.

„Öreg szegedi polgári vadászok úgy tartották, hogy annak a vadásznak nem lesz szerencséje, aki Szent Hubertusz napján otthon ül, mert Szent Hubertusz tiszteletére ki kell menni vadászni.” Forrás: Magyar Katolikus Lexikon     Fotó: Agro Jager News

Érdekességként jegyezzük meg, hogy a katolikus hitvilág egyébként őriz egy szegedi vonatkozását is november 3.-i Szent Hubertusz napnak, amelyet a Magyar Katolikus Lexikonban így találhatunk meg:

„Öreg szegedi polgári vadászok úgy tartották, hogy annak a vadásznak nem lesz szerencséje, aki Szent Hubertusz napján otthon ül, mert Szent Hubertusz tiszteletére ki kell menni vadászni.”

Az ünnepélyes megemlékezéssel és tűzgyújtással egybekötött trófeaátadón az Alföldi Agrárszakképzési Centrum Kiss Ferenc Erdészeti Technikum, Kiss Ferenc Kürtegyüttese vadászszignálokat mutatott be.

Írta és fényképezte: Dr. Szilágyi Bay Péter

***

A cikk teljes tartalma (szöveg és kép) a linkre mutató hiperhivatkozással, és ugyanazon cím feltüntetésével felhasználható, bárki számára előzetes engedélykérés nélkül is.

Hirdetni szeretne? Itt jelentkezzen: marketing@agrojager.hu

Vadászat

A szuka

Published

on

Print Friendly, PDF & Email

A tegnapi történetnek nem gondoltam hogy lesz folytatása, de lett. Pont végeztem a kan sakál történetének leírásával, amikor nejem invitál, készen van az ebéd. Tálalás közben felolvasom, majd természetesen kikérem a véleményét. Tetszik neki is, bár a babonás részt kicsit furcsálja. Igaza is van, nem nagyon vagyok babonás. Esetleg egy egészen picikét. A leves kanalazgatása közben megemlítem, hogy hajnalban, a hivatásos Józsi cimborám is, terítékre hozott egy sakált, szintén kant.

Fotó: Mihály Pál – Agro Jager News

A jelek szerint most jobban mozognak, ráadásul az enyémnek a párja, a szuka még ott lehet és vissza kellene menni. A kanál megáll a kezében és rámnéz, pont úgy ahogy csak az asszonyok tudnak, amikor fontos mondandójuk van. Belenézek a szemébe és villámokat nem látok, csupán egy huncut mosolyt a szeme sarkában. Hosszúnak tűnő másodperc után megszólal: a zoknid a szárítógépben, nemsokára megszárad.
Elmosolyodom, az engedély tehát megvan.

A terv gyorsan elkészül, ugyanaz a körzet, minden ugyanúgy, csupán egy kicsit közelebb a körzet szélén található csatornához. Szürkületben el is foglalom az előre eltervezett helyet. A hangszórót is kiteszem, azonban nem nagyon készülök használni, csak ha látok valamit. A csendes nézelődés most a taktika és a kocsitól sem megyek túlságosan messze. Úgy 1,5 méterre.

FRANCHI: hét év garanciával! A boltot a fényképre kattintva lehet elérni!

Körben lucernaföldek, vetések a régi rizs kalitkákban. Azokon rengeteg az őz, a nyúl, szinte megszámlálhatatlan. A kis székemen, a gondolataimba merülve, észre sem veszem, hogy teljesen sötét lett. Olyan igazi, ahol még a pitbull is melléharap, ha be akar kapni valamit. Felállok és egyre sűrűbben pásztázom a belátható területet, ragadozóra utaló hőkép azonban nincs.

Ábra: Facebook

A balra elterülő lucernaföldön megállt a víz és a tocsogón a libák zsibonganak, egy róka vakog valahol messziről, sakálvokál sincs. Órát nem nézek, így nem tudom mennyi ideig nézelődöm, de a hátam mögött kiszúrok egy hőképet, ami különbözik a többitől. Közeledik a csatornaparton és a mozgásából már tudom, sakál. Csak remélem, hogy a szukát vezeti felém Diana.

Közel van a kocsi, így át kell helyeznem a lőbotot, ami sötétben nem is egyszerű, pláne halkan, úgy, hogy közben Diana a jobb vállamon ül. Azért sikerül, bár pont egy traktornyomban állok. Kicsit olyan vagyok, mint az Eiffel-torony a viharos szélben. A vad ebből nem vett észre semmit, szimatolgatva, de közeledik.

Lőtávon van már, amikor elfordul és a vizes részt kikerülni igyekszik. A keresőt leengedem, bekapcsolom a céltávcsövet. A céltávcsőben látom, amint majdnem szemben áll, én viszont nem vagyok teljesen stabil. Ennek ellenére jónak ítélem a poziciót, így dörren a lövés, amit egy puffanós becsapódás követ. A csikasz forog, nyüszít és kapkodja a hátulját, így ismételek és amikor egy pillanatra megáll, csattan a következő lövés. A becsapódás megint puffan és a toportyán elcsendesedik.

FROMMER, Magyarország legnagyobb fegyverboltja! Kattints a képre és keresd meg a hozzád legközelebb lévő vadászboltot és a szerződött fegyvermestereket!

Kiürítem a puskát, előkeresem a fejlámpát és elindulok birtokba venni a zsákmányom. Nehezen mászok át a meredek csatornán (négykézláb) és a vizes részt is kerülnöm kell, így a csatorna partján közelítek. Kisebb, ragaszkodó csipkebokorral történő találkozás után viszont levett kalappal lépek mellé. Elsőnek a nemét nézem meg, szuka sakál a zsákmányom. A találatokat is megnézem, az első lövés egy kicsit hátra csúszott. Kihúzom a csatornapartra és ugyancsak terítéket készítek. Előtte lemérem.

Fotó: Mihály Pál – Agro Jager News

Őt is szépen elfektetem, a szőrét is kisimítom és így fényképezem le. Valami oknál fogva vonzódom minden ragadozóhoz, a sakálhoz pedig különösen. Csodálom megint, hiszen tényleg egy tökéletes ragadozó. Amint visszaérek az autóhoz, pakolok is össze és indulok haza. Otthon elpakolászom, leveszem a bakancsot és a ruháimat, a zoknival együtt, a mosógépbe helyezem. Dianát is eltessékelem a vállamról, bár előtte azért kértem tőle a legnagyobb vágyamat, ha már most ilyen jóban vagyunk. Ha azt teljesíteni szeretné, minimum kettőt húzni kell a nadrágszíjon.

Benézek a hálószobába, oldalbordám összegömbölyödve alszik. Elmosolyodom. Mi is kell az eredményes ragadozó vadászathoz? Egy kabalazokni??  Lehetséges, de nem feltétel. Diana segitsége? Bizonyosan. Leginkább viszont kell egy stabil háttér, ahol támogatják a vadász hobbiját.

Nos, én még ebben is szerencsés vagyok!

Tisztelet a vadnak!

Szuka aranysakál a terítéken.
Kaliber: 243 win.
Lőtáv: 148 m.
Súlya: 10,4 kg.

 

Írta és fényképezte: Mihály Pál

 

Kemenszky Péter doktori disszertációjában az alábbi megállapításokat tette az aranysakálról:

T3: A Belső-Somogy/Ormánság vizsgálati területen mind előfordulási gyakoriságát, mind nedves biomasszatömegét tekintve a legfontosabb táplálékalkotó a nagyvad. A sakál nagyvadfogyasztása havi bontásban mind esetszámában, mind biomasszatömegében a teljes
vizsgálati időszakban felülmúlta az összes többi táplálékalkotót. A rágcsálófogyasztás szignifikánsan hónapfüggő, jelentősége egyes tavaszi és nyári hónapokban csekély, ősszel és télen elhanyagolható.

T4: Míg az erdősült, fedett, mozaikosan változatos Belső-Somogy/Ormánság mintaterületen a sakál elsődleges táplálékalkotója a nagyvad volt, addig Bólyban, mezőgazdasági környezetben, nyílt élőhelyen a kisrágcsálók képezték a fő táplálékbázist. Szignifikáns különbség  mutatkozott a két élőhely között a fogyasztott táplálékalkotók diverzitásában is, és a kialakított táplálékkategóriák alapján összehasonlítva a két területet, a sakáltáplálék összetétele a rágcsáló esetében szintén szignifikánsan eltért.

T5: A vizsgálati években a vemhesült szukák fekunditása, vagyis az egy szaporodási ciklusban egy nőnemű egyedre eső utódszám növekedett. A szukánkénti potenciális szaporulat a nyolc év alatt mintegy kétszeresére emelkedett, amely tendencia magyarázza a faj robbanásszerű hazai
állománynövekedését és európai diszperzióját.

T6: Az aranysakál táplálkozását tekintve Belső-Somogy/Ormánságban a gímszarvas és a vaddisznó játssza a legfontosabb szerepet. Ez a két nagyvad fordul elő leggyakrabban a sakál táplálékában, s együttesen a nedves biomassza közel felét kitevő kulcsfontosságú táplálékalkotók.

T7: Kutatásom során a leválasztott üres gyomorfalak tömegei között korosztályonként
szignifikáns különbséget mutattam ki, azok tömege a kor előrehaladtával növekszik.

Forrás: Kemenszky P. (2020): Az aranysakál (Canis aureus) általános biometriai, táplálkozás- és szaporodásbiológiai vizsgálata a Dél-Dunántúlon „doktori (PhD) értekezés”. 92-93. oldal. Soproni Egyetem Erdőmérnöki Kar Vadgazdálkodási és Gerinces Állattani Intézet

 

 

***
A cikk teljes tartalma (szöveg és kép) a linkre mutató hiperhivatkozással, és ugyanazon cím feltüntetésével felhasználható, bárki számára előzetes engedélykérés nélkül is.

Hirdetni szeretne? Írjon nekünk: marketing@agrojager.hu

Tovább olvasom

Vadászat

Soha ne mond, hogy soha!

Published

on

Print Friendly, PDF & Email

Mihály Pál aranysakálokra vadászott idén februárban. Tapasztalatait és élményeit osztotta meg lapunkkkal:

Fotó: Mihály Pál – Agro Jager News

Az elmúlt időszakban jutott nekem a rosszból s jóból egyránt. A tavalyi évet kényszerpihenővel zártam, az ideit pedig azzal nyitottam. Februárban viszont a vadászat terén Diána a szárnyai alá vett, bár egy kis fejtörést azért okoztam neki is. Ellátott élményekkel gazdagon, minden második vadásznap különféle disznókat vezetett elém. Biztosan értetlenkedve nézte, amint elengedtem őket. Nem nagyon tudta kitalálni, mit is szeretnék, de tegnap este siker koronázta a próbálkozását.

FRANCHI: hét év garanciával! A boltot a fényképre kattintva lehet elérni!

Igen, egy szép sakált szerettem volna terítékre hozni. Utoljára agusztusban voltam ezen a téren eredményes. Azt tudtam, melyik részeken laknak, így abba az irányba orientálódtam. Láttam is belőlük néhányat, valami miatt lövéshez mégsem jutottam. Volt, hogy vendéggel ültem ki rájuk, láttunk is, azonban lövéshez akkor sem jutottunk. Ez furcsa is lett volna, mert alapból kijelentettem már többször, a sakál az enyém, azt nem engedem át másnak. (Eddig egyetlen egy kivétel volt.) Ezért érdekes lett volna a helyzet, bár a másik kijelentésem a “soha ne mondd, hogy soha.”

Fotó: Mihály Pál – Agro Jager News

Ábra: Facebook

A tegnapi napot viszont alaposan megterveztem. A szelet is figyelembe véve, jó előre elterveztem a vadászat helyszínét, egy tartalék tervvel kiegészítve. Már kora délelőtt előkészítettem mindent és elfogott az az érzés, hogy igen, ma meglesz. Szinte tudtam, hogy sikeres leszek.
Az öltözködésnél egy régi “kabalazokni” került a kezembe. Elméletileg már nem hoz szerencsét, de mosolyogva csak felhúzom a lábamra. A bakancs úgyis eltakarja.

Útnak is indulok és hamarosan a kigondolt helytől kicsit messzebb pakolok elő a kocsiból. A járművet beerőszakolom a bokrok közé és magamra aggatom a felszerelést. Stabil tripod, puska és a hátizsák, benne a hívókészülék, szék, valamint a szükséges apróságok. Gyorsan összeadom fejben a súlyukat, nekem 4,9 kg jön ki, bár általanos hetedikben megbuktam matematikából. Cigivel ellenőrzöm a szelet, majd lassan elfoglalom a helyemet. Minden a helyére kerül, a hívó szemben a széllel, úgy 70 méterre. Egyenlőre csupán hasznos vadat látok csak mozogni, viszont az erdőt átszelő csatornától riaszt az őz. Sűrűbben pásztázom azt a részt, de én nem látok semmit. A szürkületet felváltja a sötétség, így elérkezettnek ítélem az időt, az aktívabb vadászat megkezdésére. Elindítom a hívót és a “wild rabbit distress” hangot verik vissza az erdő fái. Pár perc után rágyújtok, ellenőrizni a szelet. Az első slukkot fújom ki, amikor a hőkamerán egy gyorsan mozgó foltot látok, ami kicsit oldalazva, de felém tart. Rögtön felismerem; sakál. A koporsószöget olyan ívben hajítom el, hogy messzebről hullócsillagnak is nézhette valaki,és talán még egy kívánságot is elmormolhatott. Remélem bejön neki. Az én kívánságom viszont teljesülni látszik, határozottan jön a földön keresztben futó árokig. Ott viszont megáll. Nézelődik, forgolódik. A fogaskerekek csikorognak a fejemben, próbálom a legjobb megoldást kitalálni. Menjek én közelebb? Várjak, hátha elindul? Próbáljak másik hangot? Végül a sakál oldja meg a dilemmám, átugrik az árkon és jó tempóval megcélozza a hangot.

FROMMER, Magyarország legnagyobb fegyverboltja! Kattints a képre és keresd meg a hozzád legközelebb lévő vadászboltot és a szerződött fegyvermestereket!

A céltávcsőben nézem, pillanatokra néha megáll,de gyors tempóban közeledik. Elkocog pár nyúl mellett is, azonban a bajba jutott  jobban érdekli.

Előretolom a biztosítót és készülök a lövésre, amikor a szürkeállományom kisebbik részében megjelenik egy gondolat. Mire viszont ideje lenne elhatalmasodni, cselekszem automatikusan. Bőven lőtávra jött már be és mivel nem áll meg magától, kikapcsolom a hangot. Erre aztán lecövekel és érdeklődve figyeli, hogy hová tűnhetett a vacsora. A kereszt akkor már az oldalán pihent és megérintem a billentyűt. A dörrenés végigzeng az erdőig, viszhangozzák a fák, ezzel adva a világ tudtára, az életét vettem el egy toportyánnak. A csikasz pár ugrás után végleg elcsendesül.

Leülök a székemre és elszívok egy bűzrudat, közben azt a gondolattöredéket próbálom megérteni, ami a fejemben nemrégen megfordult. Sikertelenül. Feltápászkodom és levett kalappal birtokba veszem zsákmányom. Egy nagytestű, egészséges kan aranysakált ejtettem el. Kicipelem a hozzá méltó teríték és fotó elkészítéséhez, közben eszembe jut az orvos utasítása. Március 7-ig 5 kg-nál többet nem emelhetek, nem vadászhatok, nem vezethetek autót. Természetesen dohányozni sem szabad és egészségesen kell hogy étkezzem. Elmosolyodom, ezekből azért legalább egyet tudtam betartani.

A terítékkel kicsit elszöszmötölok, a szőrét is elsimogatom. Készítek jó pár fotot és igen, csodálom. Tényleg tökéletes ragadozó.
Hamarosan feladom mára, így pakolok és amilyen óvatosan érkeztem, ugyanúgy távozom. Igen, ma is elraboltam egy életet az erdőből.
Otthon a fénykép és videó visszanézése közben megint eszembe jut az a kis gondolattöredék. Sok, egyre több vadat engedek el lövés nélkül. Sokszor hangoztattam, hogy ez alól kivételt képez a dolmányos varjú és az aranysakál. Most mégis, egy pillanatra felötlött hogy ezt a gyönyörű ragadozót én csak elengedem. A terítéken látszik hogy nem történt meg, lehet nem is fog.

Fotó: Mihály Pál – Agro Jager News

Azonban a másik kijelentésem is él, miszerint ” soha ne mondd, hogy soha!”

Tisztelet a vadnak!
Kan aranysakál a terítéken.
Kaliber: 243 win.
Lőtáv: 96 m.
Súlya: 12,2 kg.
Ui: reggel a hivatásos cimborámmal visszamentünk lemérni a súlyát, így készült nappali fotó is.

 

Írta és fényképezte: Mihály Pál

 

***
A cikk teljes tartalma (szöveg és kép) a linkre mutató hiperhivatkozással, és ugyanazon cím feltüntetésével felhasználható, bárki számára előzetes engedélykérés nélkül is.

Hirdetni szeretne? Írjon nekünk: marketing@agrojager.hu

Tovább olvasom

Vadászat

Sakáldublé esett Görbeházán

Published

on

Print Friendly, PDF & Email

Hát nem mindig olyan egyszerű, mint ahogy azt az ember eltervezi. Amikor vadász lettem, akkor szinte rögtön jött a vágy, hogy szeretnék egy borzot elejteni…. sajnos több évbe telt, mire ez a vágy beteljesült, mert nálunk nem él nagy tömegben, a szerencse is elkerült, de nehezen összejött!

Fotó: Godó Péter – Agro Jager News

Azóta fordult a kocka, mert az elmúlt két idényben 11 sikerült! Pár éve ugyanez az érzés fogott el a sakállal kapcsolatban is! Igaz, hogy nem ültem ki hetente 5-6 szor, de ettől függetlenül nem akart megtörni a jég! Ezután tavaly kaptam egy baráti meghívást, ami sajnos nem jött össze különböző okok miatt, több hónapon keresztül sem. Nyáron nem szerettem volna lőni, mert az elsőt preparáltatni szeretném! Így jött el végre ez a bizonyos március 1.!

FRANCHI: hét év garanciával! A boltot a fényképre kattintva lehet elérni!

Nem tudom azóta sem, hogy mi volt az égiek terve, de most valahogy minden összejött! Eljött az idő…. egy felejthetetlen vadászat végén meghatódva álltunk az eljett vadak fölött! Igen, vadak, mert hogy elsőre sakáldublét sikerült lőnöm! Leírhatatlan öröm fogott el….. és talán örökre rabul ejtett ez a vadászati mód is….!

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez az eredmény nem jöhetett volna létre, ha nincs akkor ott velem Rubos Zoli, aki a sakálvadászat szinte minden csínját-bínját ismeri és aki az utolsó percig nem adta fel a reményt, hogy engem akkor este sakálvadásszá avasson!
Jjjjjjaaa és természetesen köszönettel tartozom “az öreg tyúkanyónak”, most már vadászkeresztanyámnak Polyák Ritanak a meghívásért!
Jól kezdődött az idény……. 😊

 

Írta és fényképezte: Godó Péter

További részletek a Görbeházi Vadásztársaságról itt érhető el.

 

Tovább olvasom