Keressen minket

Horgászat

Állami halőröket keres a Nébih

Print Friendly, PDF & Email

A halőri munkára 2022. június 17-ig lehet jelentkezni

Közzétéve:

Print Friendly, PDF & Email
Profession: Csatlakozz Magyarország egyik legszerethetőbb Hivatalához, ahol minden nap azon dolgozunk, hogy megbízható forrásból származó élelmiszer kerüljön csak forgalomba, ahol szeretjük az állatokat és a növényeket is, ahol részese lehetsz egy európai szinten is elismert szakemberekből álló jó hangulatban együtt dolgozó csapatnak és tanulhatsz tőlük nap mint nap.

A halőri munkára 2022. június 17-ig lehet jelentkezni. (Kép: Nébih)

Ábra: Nébih

A NÉBIH nem csak egy hivatal, hanem egy elhivatottság, egy életérzés. Hófehérke is csak Bennünk bízik 🙂 A Nébih, mint mezőgazdasági igazgatási szerv működteti az állami halőri szolgálatot, nyilvántartja, vizsgáztatja az állami alkalmazásban álló halászati őröket, eljár a halgazdálkodási hatósági és igazgatási ügyekben, gondoskodik a zár alá vett vagy lefoglalt horgászati-halászati eszközök nyilvántartásáról, megsemmisítéséről, hasznosításáról vagy értékesítéséről. Ellenőrzi a haltelepítéseket, illetve a hal származását a hal értékesítő helyeken.

Munkavégzés helye: Országos – Magyarország bármely halgazdálkodási vízterülete

  • speciális munkarend, szükség szerint heti 2-3 nap vidéki munkavégzés szállás biztosításával
  • a kollégákkal együtt a hivatali autóval a központból (1024 Budapest, Kis Rókus utca 15/B) történik az indulás

Jelentkezz még ma, ha ezek illenek rád, mert akkor a csapatunkban van a helyed:

  • legalább középfokú agrár vagy rendészeti végzettséggel rendelkezelés szívügyednek tekinted a természetes vizekben lévő halállományunk fenntartását fenntarthatóságot,
  • ha még nincs szakmai tapasztalod, de a végzettséget már megszerezted, akkor jelentkezz bátran, mert pályakezdők jelentkezését is várjuk
  • ideális munkakörnyezet számodra a rugalmas munkavégzési hely, rugalmas időbeosztással párosítva
  • jól kezeled a számítógépet, magabiztosan használod az MS Office programokat és kész vagy az általunk fejlesztett ügyviteli programot gyorsan elsajátítani
  • kihívásként tekintesz egy problémára és rögtön a megoldására is van javaslatod
  • a Rád bízott feladatot lelkiismeretesen a legjobb tudásod szerint önállóan megcsinálod, ha úgy látod, hogy segítségre van szükséged, akkor kérdezel
  • fontosnak tartod, hogy a Te feladataid milyen hatással vannak az egészre, képes vagy rendszerben való gondolkodásra
  • nem riadsz meg a hatósági feladatok ellátásától, sőt inkább büszke vagy arra, hogy munkád során a közjót szolgálod, napi szinten hozzájárulsz ahhoz, hogy csak biztonságos élelmiszerek kerüljenek forgalomba
  • B kategóriás jogosítvány, aktív vezetési gyakorlat

Főbb feladatok, munkák:

  • napi feladataid közé tartozik a hal származását ellenőrizni bármely természetes vagy jogi személynél – beleértve a hal forgalmazásával, fuvarozásával, étkezési célú feldolgozásával és értékesítésével foglalkozókat is
  • Magyarország bármely halgazdálkodási vízterületén jogosult vagy eljárni és megvizsgálni, hogy a halgazdálkodási tevékenységek megfelelnek-e a jogszabályi előírásoknak
  • országosan ellenőrzöd a horgászati és a halászati tevékenység jogszerűségét
  • részt veszel a hatósági nyilvántartások vezetését támogató szakrendszer (HGSZ) üzemeltetési, karbantartási, fejlesztési és tesztelési feladatok ellátásában
  • segítőkészséggel válaszolsz a hozzád forduló ügyfelek kérdéseire
  • az ellenőrzésekről jegyzőkönyveket készítesz és ellátod a munkádhoz tartozó adminisztrációs feladatokat
  • örömmel és elhivatottsággal dolgozol együtt kollégáiddal, szívesen veszed támogatásukat
  • a halgazdálkodással kapcsolatos jogi ismereteidet napra készen tartod

Jelentkezés módja:

  • A pályázat benyújtásának határideje: 2022. 06. 17.
  • A pályázatok benyújtásának módja: Fényképes önéletrajzzal és motivációs levéllel, a fizetési igény megjelölésével, a „Jelentkezem” gombra kattintva.
  • A pályázat elbírálásának határideje: 2022. 06. 31.

Itt lehet jelentkezni a halőri munkára

***

Hirdetni szeretne? Itt jelentkezzen: marketing@agrojager.hu

Horgászat

IV. Harcsafogó OB. első forduló, Tiszalúc

Print Friendly, PDF & Email

Véget ért a IV. Harcsafogó OB. első fordulója

Published

on

Print Friendly, PDF & Email

Bár az utolsó éjszaka sem hozta meg a harcsák étvágyát, a versenyzők mégha fáradtan is, de feltöltődve várták az utolsó órákat. A Tiszalúci Holt-Tisza vadregényes világa és a soha nem tapasztalt vendégszeretet megismételni való élményként él a versenyzőkben.

Fotó: MOHOSZ

Az utolsó 24 órában már csak azok a csapatok tudtak harcsát fogni, akik az adott szakaszon megtalálták éppen azokat a halakat, amelyek hajlandók voltak kellő intenzitással táplálkozni. Ez legjobban a címvédő HEBOSZ-MADCAT csapatának sikerült (Bodnár János, Sárvári Mátyás Márk, Sós János), akik címvédőként az utolsó éjjelen megfogott 28 kilogramm feletti harcsával végül magabiztosan nyerték az idei OB első fordulóját.

Fotó: MOHOSZ

Második helyen végzett a Yuki Fighters Team (Pokoraczki Adrián, Pokoraczki István, Takács Tibor) akik remekül kihasználták azt a rövid időszakot, amikor a harcsák még aktívan táplálkoztak. A harmadik helyezett Catfish Boys Team (ifj. Pölöskei Tibor, Megyesi Attila) is gyorsan megfogta halait a B szektorban, ahol a verseny második felében már egyáltalán nem táplálkoztak a harcsák.

Az első forduló végeredménye itt érhető el

Forrás: MOHOSZ

Tovább olvasom

Horgászat

Óriás csuka Szurdokpüspökiben

Print Friendly, PDF & Email

Szurdokpüspökiben 1,22 méteres csukát fogtak:

Published

on

Print Friendly, PDF & Email

Báthy Attila vagyok és imádok horgászni, már négy éves korom óta ez a hobbim. Egy számomra kedves helyen, a 21-es főút melletti Szurdokpüspökinél található kis tóra mentem vasárnap reggel Boros Zsolt tógazdához. Ez a kis tó nagyon különleges nekem, sok emlékem kötődik hozzá. Régebben itt, ezen a csodás helyen sikerült egy 7 kg-os csukát fognom pergetve. Most vasárnap pontyra mentem horgászni. Felszerelésem egy három librás bojlis bot, féder szerelék, 4-es horog, csalitüske és gumikukorica.

Fotó: Boros Zsolt tógazda – Agro Jager News

A tó egy kis “csücskének” nevezett helyéről dobáltam, mert ott volt a legjobb esélyem a pontyok elkapására. És tényleg, sikerült fognom két gyönyörű pontyot, egy 5 kg-ost és egy 7 kg-ost, de miután megcsodáltam őket, visszaengedtem mindkettőt a tóba és folytattam a pecát. Délben aztán egy nagyobb kihívással találkoztam. Egy hatalmas hal ráharapott a horogra és azonnal húzni kezdett. Sokáig tartott, mire sikerült megfárasztanom, de megérte! Mivel egyedül voltam, így Boros Zsolti bácsi sietett a segítségemre. A szák kicsinek bizonyult, mert többször is kiszaladt belőle a hal, de nem adtuk fel. Zsolti bácsi hozott egy nagyobb merítőhálót és az már elegendőnek bizonyult.

A halnak hatalmas feje és szemei voltak, nem is csoda, hiszen 1,22 méter hosszú és 11,5 kg volt a súlya! Nagyon boldog voltam, hogy sikerült megfognom ezt az álomhalat. Természetesen a mérés és fényképezés után a halat visszaengedtük a tóba, méltó helyére. Köszönettel tartozom Zsolti bácsinak, aki kiskorom óta mindig is szívesen fogadott e fantasztikus helyen. Kívánom mindenkinek, hogy ilyen szép fogásokkal lepje meg őket a tó, ami téged is vár!

Sok sikert és jó horgászatot mindenkinek!

Báthy Attila korábbi fogásai:

 

Írta:  Báthy Attila sporthorgász

Boros Zsolt tógazda elérhetősége: sprinter033@freemail.hu

 

 

***

A cikk teljes tartalma (szöveg és kép) a linkre mutató hiperhivatkozással, és ugyanazon cím feltüntetésével felhasználható, bárki számára előzetes engedélykérés nélkül is.

Tovább olvasom

Horgászat

Márnahorgászat a gyakorlatban

Print Friendly, PDF & Email

Czirják Viktor osztotta meg tapasztalait a márna fogásáról:

Published

on

Print Friendly, PDF & Email

Mivel úgy érzem, van rá igény, írok pár gondolatot a nagytestű márnák horgászatáról, a saját szemszögemből.

Fotó: Czirják Viktor- Agro Jager News

Nagytestű márna számomra a három kiló feletti. Én a dunántúli folyókat járom (Rába, Dráva, Duna), szerencsére ezek a vizek szép állománnyal rendelkeznek. Az év minden napján van gyakorlatilag esély, persze az ívási időben én sem piszkálom őket, de igazán ilyenkor és késő ősszel lehet becsapni a nagyokat. Ez legtöbbször csak néhány nap, amikor egy peca alkalmával akár 8-10 darabot is fogok, három kiló körüli átlagsúlyban.

Fotó: Czirják Viktor- Agro Jager News

Ilyenkor a nagyjából hasonló méretűek csapatokban vonulnak szaporodni, adott helyeken elidőzve akár napokig. Akkor kell ott lenni… Na, de hol? Egyrészt nyilván nem adok pontos koordinátákat, ráadásul különböző méretű folyókon is másképp viselkednek.

Az alapvető kulcs tehát a hely és az idő. Ami azonos a nagy (Duna, Dráva) és a közepes (Rába) folyókon, hogy jellemzően a nagyobb gödrök, medencék, törések alatt és felett állomásoznak ilyenkor egy ideig. Nem benn a gödörben, hanem azok környékén, gyakran alig méteres vízben. Mutatják magukat, sokszor napközben is!

Fotó: Czirják Viktor- Agro Jager News

Ehhez szorosan kapcsolódik, hogy ebben az időszakban nem etetek. Nincs értelme, nem fog a csapat ráállni, inkább figyelek egy darabig az adott helyen. El fogja árulni magát… Ez adja a módszert is, a leghatékonyabb a fenekezés, de a boló is jó lehet. Rakóssal általában nehéz elérni sajnos ilyenkor. Én erős feder botokat használok, vékony fonott zsinórt, 30-as mono előke, minimum 2-es vastag húsú horog. Szigorúan végólmos megoldás.

Fotó: Czirják Viktor- Agro Jager News

A súly tekintetében két megoldás van. Van a helyben tartott (120-200 gramm), sodrás függvényében, illetve a görgetés alternatív változata ugyanazon a helyen 50 -80 grammal, az adott pályát végigkopogtatva. Általában az utóbbi a jobb most. Előke legalább 70 centi hosszú.

Természetesen a fényváltás és a teljes sötétség a legjobb időszak, akad napközben is, de hangsúlyozom, hogy a hely a legfontosabb! Többet ér tíz percet figyelni, mint akár egyetlen gombócot is dobni… (nyáron, ősz elején kell etetni!)
Csali nem bonyolult most. Favorit a vastag esőgiliszta, utána jön a sajt és biztos furcsa lesz, de a csemege kukorica is nagyon jó. Jók lehetnek bizonyos ízű waftersek is.

Fotó: Czirják Viktor- Agro Jager News

Giliszta általában kettő, néhány helyen tűzve. Sajt 1,5*2 centi kb, szilikon szálra fűzve. Csontit ilyenkor nem használok. (később annál többet) Gyakran dobok újat, figyelve, hogy hol fordulnak. Ha nincs kapás tíz percig, új dobás, vagy csali csere. Esetleg változtatok a módszeren (görgetés VS fix helyen).

Fotó: Czirják Viktor- Agro Jager News

Nekem az áradó víz a barátom. Sok nagy halat fogok olyankor. Nem kell félni tőle, eszik akkor is, sőt…

Hogyan állítsuk össze jól a szerelékünket?

A főzsinór minden esetben fonott legyen (0,14 mm), aminek számos előnye van a horgászat közben. (A fényképen technikai okok miatt monofil zsinór szerepel.)

1. A főzsinór végére  kössünk egy véghurkot:

Fotó: Czirják Viktor- Agro Jager News

2. Hurkoljunk bele egy erős karabinert:

Fotó: Czirják Viktor- Agro Jager News

3. A szerelékünk most körülbelül így néz ki:

Fotó: Czirják Viktor- Agro Jager News

4. Kössünk fluor zsinórból egy legalább 70 centis előket. Egyik végén egyszerű véghurok, másik végén a kettes méretű horog. Zsinór minimum 0.30 mm. Arasznyira kössünk egy páternoszter hurkot:

Fotó: Czirják Viktor- Agro Jager News

5. A szerelék végén kettes méretű horgot kössünk fel:

Fotó: Czirják Viktor- Agro Jager News

6. Hurkoljuk bele a páternoszter fülbe az előkét. Értelemszerűen a karabinerbe kapcsoljuk a megfelelő méretű ólmot. A következő típusokat ajánlom: kanál, tallér alakú.

Véleményem szerint a leggyorsabban szerelhető, leghatékonyabb montázs. Nekem harminc éve ez van használatban…

Egy szebb márna. Fotó: Czirják Viktor- Agro Jager News

Írta és fényképezte: Czirják Viktor

Tovább olvasom