Horgászat
Állami halőröket keres a Nébih
A halőri munkára 2022. június 17-ig lehet jelentkezni
Munkavégzés helye: Országos – Magyarország bármely halgazdálkodási vízterülete
- speciális munkarend, szükség szerint heti 2-3 nap vidéki munkavégzés szállás biztosításával
- a kollégákkal együtt a hivatali autóval a központból (1024 Budapest, Kis Rókus utca 15/B) történik az indulás
Jelentkezz még ma, ha ezek illenek rád, mert akkor a csapatunkban van a helyed:
- legalább középfokú agrár vagy rendészeti végzettséggel rendelkezelés szívügyednek tekinted a természetes vizekben lévő halállományunk fenntartását fenntarthatóságot,
- ha még nincs szakmai tapasztalod, de a végzettséget már megszerezted, akkor jelentkezz bátran, mert pályakezdők jelentkezését is várjuk
- ideális munkakörnyezet számodra a rugalmas munkavégzési hely, rugalmas időbeosztással párosítva
- jól kezeled a számítógépet, magabiztosan használod az MS Office programokat és kész vagy az általunk fejlesztett ügyviteli programot gyorsan elsajátítani
- kihívásként tekintesz egy problémára és rögtön a megoldására is van javaslatod
- a Rád bízott feladatot lelkiismeretesen a legjobb tudásod szerint önállóan megcsinálod, ha úgy látod, hogy segítségre van szükséged, akkor kérdezel
- fontosnak tartod, hogy a Te feladataid milyen hatással vannak az egészre, képes vagy rendszerben való gondolkodásra
- nem riadsz meg a hatósági feladatok ellátásától, sőt inkább büszke vagy arra, hogy munkád során a közjót szolgálod, napi szinten hozzájárulsz ahhoz, hogy csak biztonságos élelmiszerek kerüljenek forgalomba
- B kategóriás jogosítvány, aktív vezetési gyakorlat
Főbb feladatok, munkák:
- napi feladataid közé tartozik a hal származását ellenőrizni bármely természetes vagy jogi személynél – beleértve a hal forgalmazásával, fuvarozásával, étkezési célú feldolgozásával és értékesítésével foglalkozókat is
- Magyarország bármely halgazdálkodási vízterületén jogosult vagy eljárni és megvizsgálni, hogy a halgazdálkodási tevékenységek megfelelnek-e a jogszabályi előírásoknak
- országosan ellenőrzöd a horgászati és a halászati tevékenység jogszerűségét
- részt veszel a hatósági nyilvántartások vezetését támogató szakrendszer (HGSZ) üzemeltetési, karbantartási, fejlesztési és tesztelési feladatok ellátásában
- segítőkészséggel válaszolsz a hozzád forduló ügyfelek kérdéseire
- az ellenőrzésekről jegyzőkönyveket készítesz és ellátod a munkádhoz tartozó adminisztrációs feladatokat
- örömmel és elhivatottsággal dolgozol együtt kollégáiddal, szívesen veszed támogatásukat
- a halgazdálkodással kapcsolatos jogi ismereteidet napra készen tartod
Jelentkezés módja:
- A pályázat benyújtásának határideje: 2022. 06. 17.
- A pályázatok benyújtásának módja: Fényképes önéletrajzzal és motivációs levéllel, a fizetési igény megjelölésével, a „Jelentkezem” gombra kattintva.
- A pályázat elbírálásának határideje: 2022. 06. 31.
Fodor János Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye Sárospataki járásában, Bodrogolasz határában menyhalra horgászott. Élményeiről beszámolt lapunknak:
Közel másfél éve választottam hobbiként a horgászatot, melynek eredménye minden évszakban élményekkel volt tele. Legutóbbi horgászataim során, ismét a Bodrog folyó menti egyik faluban, Bodrogolasziban található kis tanyát választottam, amely alacsony vízállású és nagy részben kövezéses. Késő délutáni/esti órákban érkeztem a horgászhelyemre, ködös, hűvös időben.
A menyhalfogás volt a célom, öröm volt látni a kapások sorozatát. Általában a jól bevált feeder botjaimat választom társamnak, ez most is így történt: 26-os monofil főzsinórral, 22-es trabucco előkével, süllőző horoggal. Csalinak halszeleteket használtam , amelyekkel közel 8 óra horgászat alatt, 10-15 menyhal akadt a horgomra. Átlagosan olyan 30-35 cm méretűeket sikerült kifognom, de aznap a legnagyobb köztük 43 cm volt. Mindegyik nagyon szép kapást csinált, gyönyörűen mentek a vízben, a sorozatos kapások nagy élménnyel szolgáltak.
Azt tapasztaltam, hogy abban az időpontban a halszeletek másfajta halakat is bevonzottak, ugyanis halkockát alkalmazva, egy jó pár darab süllőt is sikerült fogni. Kíváncsian várom a következő alkalmat kint a parton, hiszen sose tudni mekkora hal akad a horgomra!
Írta és fényképezte: Fodor János
Polinszky Attila élménybeszámolója:
A horgásztársammal sikerült újra egy hétre eljutnunk a Pó-folyóhoz, (Olaszország) harcsára horgászni. Amikor megérkeztünk, a folyó vízszintje másfél-két méterrel alacsonyabb volt, mint a szokásos. Csak a hét közepén kezdett el emelkedni. Majdnem egész héten esett és elég hűvös idő volt.A napok során több harcsát is fogtunk, kb. másfél métereseket, de kapitális példány nem akadt horogra. Gondoltuk, keresünk egy új helyet, ahol még nem voltunk.
Ezért úgy döntöttünk, hogy a camping (aminek a területe több kilométer hosszú, ahol csalihalat lehet beszerezni, csónakot vízre bocsájtani, tisztálkodási lehetőség van) területének legtávolabbi végére hajózunk el. Október 18.- àn, délután, lehorgonyoztuk a két csónakot. Bevittük a csalikat, lerögzítettük a helyükre és fákhoz kötöttük. Sajnos rövid időn belül, úgy 18.00 óra felé, annyit emelkedett a víz szintje, hogy újra kellett a botokat a csalikkal együtt beállítanunk a víz szintjéhez mérve.
Egy nyugodt naplemente után, hajnal 3 óra felé, telihold fényében, arra ébredtünk, hogy a bot hozzácsapódik a bottartóhoz. A kapásjelző csörög, az elektromos jelző visít és az orsóról nagy sebességgel fut le a zsinór. Miután bevágtunk, elengedtük a csónakot a főcsónaktól és beindítottuk a motort. Fogtam a botot, próbáltam a hal ellen dolgozni, a társam pedig elindította lassan, a hal irányába, a csónakot. Mikor a közelébe értünk, éreztem, hogy ez nem lesz egy átlagos hal. A fárasztás során többször megpróbált minket a fák közé húzni, ezért erősen kellett ellene tartani, vigyázva arra, nehogy leszakadjon..Kicsit később kifordult a nyílt víz felé és sodrással szemben húzta kettőnkkel a csónakot.
Megpróbált minden irányba kitörni. Csak úgy forrt körülötte a víz. Jó 45 perces fárasztás után sikerült nagy nehezen beemelnünk a csónakba. Ott láttuk csak meg igazán a hal óriási méreteit. Jó 5-7 percbe került, mire visszajutottunk a főcsónakunkhoz, hogy le tudjuk rendesen mérni. A mérete 2m 57cm volt, alig fért bele a csónakba.
Többféle csalit használunk pl. pisztrángot,kárászt. Ez a kapitális példány kárászra kapott. Mivel nem szeretjük kínozni a halakat, (kötéllel partra húzni, kikötni,várni a világost a jobb fényképért) ezért csináltunk pár fényképet, videót és utána óvatosan visszatettük a vízbe. Megvártuk, amíg elkezd rendesen mozogni, újra erőre kap és magától szeretne elúszni.Miután elköszöntünk ettől a csodálatos élőlénytől, megünnepeltük ezt az élményekben gazdag, izgalmas találkozást a Pó-folyó urával.
Írta és fényxképezte: Polinszky Attila
Van egy jó története, egy szép fogása?
Küldje el az info@agrojager.hu címre
Horgászat
Domolykó a Rábcából
Meleg Ábel szeptember végén Rábca Hanságligeti szakaszán kapitális domolykót akasztott. Élményeiről beszámolt lapunknak:
Igazából úgy kezdődött az egész, hogy az egyik barátommal megbeszéltük, hogy pergetünk egyet. Csónakból pergettünk csukára a Rábca hanságligeti szakaszán.Több kilométert csorogtunk különösebb eredmény nélkül. Úgy gondoltuk, hogy nincs értelme tovább maradni. Koromsötétben elindultunk visszafelé, de volt egy érzésem, hogy még dobnom kell párat. És nagyon jól éreztem.
A semmiből érkezett egy hatalmas ütés és azonnal megindult a hal.Először nem tudtuk eldönteni hogy mi lehet a horgon, mert nagyon jól küzdött.De a végén mindketten meglepődtünk a gyönyörű domolykó láttán.
A hal 46 cm és 2+ kiló volt.
Egy Fox Rage 20 -80 grammos botot használtam, egy 3000-es daiwa orsóval, 22-es Berkley fonott főzsinórral és 70-es monofil előkével.
A csali meg egy 70mm-es Salmo Slider volt
A MOHOSZ szerint a rekordot Vágenhoffer Tamás tartja, aki 2019. október 11-én fogott ki egy 1,90 kg súlyú, 51 centiméter hosszú halat a Marcal folyón Koronco térségében műléggyel.
Írta és fényképezte: Meleg Ábel