A NAK február 21-én tartotta Zala vármegyei szakmai fórumsorozatának záró rendezvényét, Zalaszentlászlón. Az esemény célja gazdálkodó tagjaink széles körű tájékoztatása volt, különös tekintettel a Közös Agrárpolitika Stratégiai Tervre.

Fotó: NAK
Süle Katalin, a NAK általános agrárgazdasági ügyekért felelős országos alelnöke, a MAGOSZ alelnöke köszöntötte az összegyűlt gazdákat. Beszédében a stratégiai gondolkodás jelentőségére hívta fel a figyelmet, mivel az agráriumban várható változások követése másként nem lesz megoldható a közeljövőben. Fontosnak tartotta megjegyezni, hogy tagjainkra – jogaikkal együtt – kötelességek is hárulnak, hiszen a vidéki népesség képes arra, hogy jó minőségű élelmiszerrel lássa el Magyarország lakosságát. Kötelességünk tudatosítani, hogy mindezt olyan módon tesszük, ami a lehető legtöbbet adja vissza a minket körülvevő környezet számára.
Ezután Sabján Krisztián, a NAK Zala vármegyei elnöke köszöntötte a gazdatársakat, és megköszönte nekik a nagyszámú részvételt, majd felkérte Győrffy Balázst, a NAK elnökét, hogy tartsa meg előadását a KAP Stratégiai Tervről.
A gazdálkodók részletes tájékoztatást kaptak a KAP II. pilléres intézkedései tekintetében. Mint Győrffy Balázs felhívta rá a figyelmet: a következő évek támogatáspolitikája a nehézségek ellenére magában foglalja az agrárium fejlődésének lehetőségét. Megköszönte az Agrárminisztériumnak, hogy értő és halló fülekkel fogadták a NAK javaslatait és észrevételeit a KAP Stratégiai Tervet illetően. Mielőtt rátért volna a KAP II. pilléres támogatásaira, hangsúlyozta, hogy az előttünk lévő időszak egyik legfontosabb kihívása a vidék és a gazdálkodók társadalmi reputációjának helyreállítása.
Az este második előadójaként Juhász Anikó, az Agrárminisztérium agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára kapott szót. Előadásának témája a KAP I. pilléres támogatásai voltak. A részletekbe menőkig tartalmas és alapos előadást tartott, melynek végén válaszolt a gazdálkodók hozzá intézett kérdéseire is.
Az este záró előadója Dr. Csirszki Martin Milán, a GVH irodavezetője volt, aki a Gazdasági Versenyhivatal munkáját mutatta be életszerű és az agráriumot is érintő példákon keresztül, valamint tájékoztatta a jelenlévőket arról, hogy hova fordulhatnak érdeksérelem esetén.
Az este zárásaként Sabján Krisztián foglalta össze az elhangzottakat. Még egyszer megköszönte a vármegyei falugazdászoknak az eddigi munkáját, és ígéretet tett, hogy az eddigiekhez hasonló technikai és szakmai támogatásra számíthatnak tőlük a gazdálkodók. Kiemelte, hogy az agrárium előtt soha nem látott lehetőségek állnak, amihez a NAK megyei szervezete minden segítséget megad a kamarai tagoknak.
A jelen lévő vendégek az előadások után kötetlen beszélgetés keretében cseréltek tapasztalatot egymással, és kérdéseikkel fordulhattak az előadókhoz, valamint a jelenlévő kamarai dolgozókhoz is.
Forrás: NAK