Vadászat
Pályázati hirdetmény tájegységi fővadász munkakör betöltésére
A Földművelésügyi Minisztérium a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 45. § (1) bekezdése alapján pályázatot hirdet Földművelésügyi Minisztérium Vadgazdálkodási Tájegységi Főosztályán tájegységi fővadász munkakör betöltésére.
A kormánytisztviselői jogviszony időtartama:
Határozatlan idejű kormánytisztviselői jogviszony
Foglalkoztatás jellege:
Teljes munkaidő
A munkavégzés helye (tájegységek részletesen ITT):
Budapest / Bács-Kiskun megye / Baranya megye / Csongrád megye / Fejér megye / Győr-Moson-Sopron megye / Hajdú-Bihar megye / Heves megye / Jász-Nagykun-Szolnok megye / Komárom-Esztergom megye / Nógrád megye / Pest megye / Somogy megye / Szabolcs-Szatmár-Bereg megye / Tolna megye / Vas megye / Veszprém megye / Zala megye / Békés megye / Borsod-Abaúj-Zemplén megye.
A közszolgálati tisztviselők képesítési előírásairól szóló 29/2012. (III. 7.) Korm. rendelet alapján a munkakör betöltője által ellátandó feladatkörök:
A Korm. rendelet 3. mellékletének 130. pontja: Vadászati és halászati igazgatás feladatkör
Ellátandó feladatok:
A pályázó által megpályázott vadgazdálkodási tájegység szerinti területen terepen, valamint a kijelölt vidéki irodában végzendő feladatok. Magyarország vadgazdálkodási tájegységei a 13/2016. (III.2.) FM rendelet 1. mellékletében találhatóak meg, a szöveges leírással kiegészített térképek pedig az Országos Vadgazdálkodási Adattár honlapján, az alábbi elérhetőségen tekinthetőek meg: https://ova.info.hu/ujvgtajak.html.
A munkakörhöz tartozó főbb tevékenységi körök:
- Felelős a vadászati jogszabályokban meghatározott, a hosszú távú tájegységi vadgazdálkodási tervben rögzített és a vadászati igazgatás által ellenőrzött szakszerű, tartamos (fenntartható) vadgazdálkodás érvényesítéséért.
- Felelős a vadászatra jogosultak fenntartható vadgazdálkodási gyakorlatának fejlesztéséért, a vadászatra jogosultak számára teljes körű (különösen a vadkár problémák kezelésével, a vadgazdálkodási tervezéssel és az élőhely-fejlesztéssel kapcsolatos) szaktanácsadási feladatok ellátásáért.
- A tájegység szintjén beérkező visszajelzések alapján közreműködik a tájegységi vadgazdálkodási terv kidolgozásában.
- Javaslatot és szakmai segítséget nyújt a vadászatra jogosultak részére a vadászterületre vonatkozó hosszú távú vadgazdálkodási üzemterv és az éves vadgazdálkodási terv kidolgozásához. Felelős a vadgazdálkodási üzemtervek időszakos felülvizsgálata során a vadászati hatóságnak módosítási szakvélemény adásáért.
- Javaslatot tesz a vadgazdálkodási tájegység vadállomány-szabályozási kvótáinak meghatározására, a vadászható állatfajok hasznosítására, a vadászati tilalmi intézkedésekre, vadászati kíméleti terület létrehozására.
- Kényszerhasznosítást kezdeményezhet, felelős a hatósági vadászat végrehajtásáért, kijelöli a szükséges szakszemélyzetet, a rendőrhatósági biztosítást előkészíti.
- Közreműködik a vadgazdálkodási és vadászati tevékenység hatósági ellenőrzésében. Közreműködik a zárttéri vadtartás ellenőrzésében.
- Felelős a fenntartható vadgazdálkodás biztosításának érdekében a kötelező hivatásos vadászi létszám, illetve alkalmazási körülményeinek ellenőrzésében való közreműködésért, valamint ezzel kapcsolatban az elsőfokú vadászati hatósággal történő kapcsolattartásért.
- Kapcsolatot tart az ágazati szereplőkkel, különös tekintettel a tájegység illetékességi területéhez tartozó elsőfokú vadászati, erdészeti és természetvédelmi hatósággal, a vadászati érdekképviseleti szervekkel, az OMVK területileg illetékes szervével, nemzeti park igazgatósággal, önkormányzatokkal, földtulajdonosi közösségekkel, valamint a vadászatra jogosultakkal.
- Részt vesz a vadászatot, vadgazdálkodást érintő tevékenységek szakmai véleményezésében.
- Részt vesz a környezet- és természetvédelem vadászattal összefüggő tevékenységének összehangolásában. Közreműködik az ágazati kutatás, szakoktatás, az e területen működő intézmények tevékenységének segítésében, fejlesztési irányelveinek kidolgozásában.
- Felelős a hivatásos vadászok, a vadászatra jogosultak és a gazdálkodók időszakos, ágazatot érintő témák vonatkozásában szakmai tájékoztatásáért, továbbképzésében való közreműködésért.
Jogállás, illetmény és juttatások:
A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény, valamint a Földművelésügyi Minisztérium Közszolgálati Szabályzata és az egyéb belső szabályzatok rendelkezései az irányadók.
Pályázati feltételek:
- Magyar állampolgárság;
- Cselekvőképesség;
- Büntetlen előélet;
- Főiskola, a 79/2004. (V.4.) FVM rendelet 8. számú mellékletének I. pontja és a közszolgálati tisztviselők képesítési előírásairól szóló 29/2012. (III. 7.) Korm. rendelet 130. pontja szerinti felsőfokú szakirányú végzettség;
- Összesen legalább öt éves leigazolt szakmai gyakorlat a lenti területeken – legalább 5 év feletti szakmai tapasztalat;
- 79/2004.(V.4.) FVM rend. 8. sz. mellékl. I. pont szerinti ff. szakir. végzettséghez köthető munkakör – legalább 5 év feletti szakmai tapasztalat;
- Vadgazdálkodási gyakorlatban (hivatásos vadász,vadászati ágazatvez.,vadászati műszaki előadó/vezető) – legalább 5 év feletti szakmai tapasztalat;
- Vadászati közigazgatásban, illetve vadászati hatósági munkában – legalább 5 év feletti szakmai tapasztalat;
- Vadászati érdekképviseleti tevékenységben – legalább 5 év feletti szakmai tapasztalat;
- Vadászati és vadgazdálkodási szakmai középfokú oktatásban vagy felsőoktatásban – legalább 5 év feletti szakmai tapasztalat;
- Felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások);
- B kategóriás jogosítvány;
- Lőfegyvertartási engedély.
A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:
- Angol nyelvből középfokú C típusú általános nyelvvizsga;
- Német nyelvből középfokú C típusú általános nyelvvizsga;
- Az előírtnál hosszabb vagy egybefüggő szakmai tapasztalat – legalább 5 év feletti szakmai tapasztalat;
- Vezetői tapasztalat;
- További agrár- vagy erdőgazdálkodási szakirányú végzettség;
- Kutatói, tudományos munka;
- Bejegyzett vadgazdálkodási és vadászati szakértő;
- Vadgazdálkodási, illetve erdőgazdálkodási területen bejegyzett igazságügyi szakértő;
- Közgazdasági- vagy jogi végzettség;
- Közigazgatási szakvizsga.
Elvárt kompetenciák:
- Kiváló szintű kommunikációs készség szóban és írásban egyaránt;
- Kiváló szintű együttműködési készség;
- Kiváló szintű munkabírás;
- Kiváló szintű önálló, hatékony munkavégzés;
- Kiváló szintű precizitás;
- Kiváló szintű felelősségtudat;
- Kiváló szintű kezdeményezőkészség;
- Jó szintű problémamegoldó készség.
A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:
- Szakmai önéletrajz;
- Motivációs levél;
- Képesítést, nyelvvizsgát tanúsító okiratok másolatai;
- Szakmai gyakorlatot igazoló dokumentum(ok);
- A kormánytisztviselőként történő alkalmazás feltételeként előírt, a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvénynek megfelelő erkölcsi bizonyítvány, vagy nyilatkozat arról, hogy a pályázat pozitív elbírálása esetén a kinevezés napjáig eredetiben bemutatja;
- Nyilatkozat arról, hogy az elbírálásban résztvevők megismerhetik a pályázó anyagát;
- Nyilatkozat arról, hogy fegyverhasználattal, vagy vadgazdálkodással kapcsolatos szabálysértési eljárásban nem marasztalták el.
A munkakör betölthetőségének időpontja:
A munkakör legkorábban 2017. január 1. napjától tölthető be.
A pályázat benyújtásának határideje: 2016. november 25.
A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Bugyi Andrea vagy Sallai Éva nyújt a +36-1/795-4712-es vagy +36-1/795-3645-ös telefonszámon.
A pályázatok benyújtásának módja:
- Elektronikus úton a tárgyban a „pályázott tájegység” megjelölésével Tarpataki Réka személyügyi referens részére a szif.palyazat@fm.gov.hu e-mail címen keresztül.
A pályázati eljárás, a pályázat elbírálásának módja, rendje:
A pályázati kiírásban megjelölt feltételeknek megfelelő pályázatok előszűrését követően személyes meghallgatásra kerül sor. A munkáltatói jogkör gyakorlója dönt a munkakör betöltéséről. A pályázati eljárás eredményéről a pályázók írásban tájékoztatást kapnak.
A pályázat elbírálásának határideje: 2016. december 31.
A pályázati kiírás további közzétételének helye, ideje:
- Földművelésügyi Minisztérium honlapja
A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:
A pályázatban csak a kiírás feltételeinek mindenben megfelelő, határidőre beérkezett dokumentumokkal rendelkező pályázó vesz részt. Hiánypótlásnak nincs helye. A pályáztató pályáztatás eredménytelenné nyilvánítási jogát fenntartja.
A KÖZIGÁLLÁS publikálási időpontja: 2016. november 11.
A pályázati kiírás közzétevője a Közszolgálati Személyzetfejlesztési Főigazgatóság (KSZF). A pályázati kiírás a közigazgatási szerv által a KSZF részére megküldött adatokat tartalmazza, így annak tartalmáért a pályázatot kiíró szerv felel.
kozigallas.gov.hu
“Kevesen vagyunk itt, akiknek valamelyik fegyvere ne viselné magán Pisti keze nyomát, legyen az javítás, szerelék felrakás, vagy pusztán csak belövés…őrizzük az ujjlenyomatot emlékünkben és mindig jusson eszünkbe majd, ha célzásra emeljük a tust.”
Így búcsúztunk Tőle egykor, hiszen már 10 éve, hogy nincsen közöttünk Geges István a mindig vidám, a lősportot és a vadászatot szerető és tisztelő családfő, vadásztárs és barát.
Ilyenkor, ősszel szerveztük mindig a Somogyi Vadászok Lőbajnoksága versenyeket – amelynek dolgos házigazdája is volt Pista -, és amely versenyek a Geges család messzeföldön híres vendégszeretetéről, a barátságról, az együtt eltöltött kellemes emlékektől, vidám napokról voltak híresek.
„Elmegy lassan a berek, az erdő,
el a nádas, a tél, a nyár,
a hegy, a völgy, a nappal s az éjjel,
a szememlátta egész határ…
Elmegy? De talán mégsem egészen,
Meglátom tán az örök vizen,
Hiszen a szépség maga az Isten!
Lelkemben ott lesz, hiszem, hiszem!”
(Fekete István: Búcsú)
Őrizzük Geges István emlékét!
Forrás: Dr. Kemenszky Péter – OMVK
Révész Zsolt, a Csíkvölgyi Wass Albert Vadásztársaság területén egyéni vadászaton vett részt. Élményeiről beszámolt lapunknak:
Hát röviden, kissé hihetetlen, ahogy történt. Kiültem a múlt héten a társaság egyik szórós lesére. Általában az autó kesztyűtartójába több doboz cigi is szokott lenni, de ez most nem így volt. 21 óra körül jöttem le a lesről és akkor szembesültem azzal, hogy nincs egy szál cigarettám sem. Akkor pakoltam és mentem a közeli városba vásárolni.
Ahogy visszaértem a területre, a földes út kezdete után, 50 méterre megálltam és gondoltam elszívok egy cigit, ott, ahol egy gazos rész van. Kiszálltam a kocsiból és még a cigarettát meg sem tudtam gyújtani, már kamerán láttam, hogy tőlem nem messze turkálgat. Hátsó ajtó kinyit, lőbot felállít. Belenézek a kamerába, még mindig ott van. Oké. Majd puska betölt.
Útjára engedtem a lövedéket. A kan súlya, megközelítőleg 180 kilogramm lehetett. A hatósági bírálat bronzéremmel jutalmazta a trófeát.
Írta és fényképezte: Révész Zsolt
Hirdessen az Agro Jageren, Magyarország legnagyobb és legrégebbi vadászati portálján!
marketing@agrojager.hu
+36 70 330 91 31
Az Országgyűlés a 2023. évi CIII törvény keretében elfogadta a digitális állampolgársági programot, amelynek elsődleges törekvése az állami szolgáltatások digitális térbe való költöztetése. A Vadászkamara online térben intézhető hatósági ügyeit is közvetlen befolyásolja a kormányzati rendszereket érintő változás.
Megszűnik az Ügyfélkapu, amely jelenleg az online vadászjegy érvényesítést és a vadászati engedély igényléséhez szükséges bejelentkezési felületet is biztosítja. A rendszert pont a vadászjegy érvényesítési dömping kezdetével, 2025. január 16-án vezetik ki, és ideiglenesen az Ügyfélkapu+ lesz használható helyette, de az is csak 2025. december 31-ig. Az Ügyfélkapu+ lényegében a kétlépcsős azonosítás bevezetése, ami a felületekre történő bejelentkezéshez egy megerősítést (QR-kód beolvasását vagy egy generált 6 jegyű kódot) kér az általunk választott háromféle hitelesítő alkalmazáson keresztül. Ennek beállítása csupán pár percet vesz igénybe, a felhasználó egy videóból is segítséget kaphat, amely elérhető ide kattintva.
A másik azonosítási lehetőség a Digitális Állampolgárság (DÁP) mobilalkalmazás, a jövőben kizárólag ezt az azonosítási módot tudjuk majd igénybe venni. Ez egy jóval összetettebb szolgáltatáscsomagot kínál, amelynek csupán egy eleme az e-azonosítás.
Az eSzemélyi igazolvánnyal rendelkezők kényelmesen, az applikáción keresztül is tudnak regisztrálni abban az esetben, ha az igazolványuk a személyigazolvány PIN kódjával aktiválásra került. Azok, akik 2021. június 23-a előtt kiállított okmánnyal rendelkeznek, a regisztrációt Kormányablakon keresztül tudják megtenni. Az ügyintézéshez külön ügymenetet biztosítanak: ha előzetesen letöltöttük az alkalmazást, az ügyintéző által kinyomtatott QR-kódot beolvasva tudjuk azonosítani magunkat a rendszerben, tehát maga az ügyintézés csak néhány percet vesz igénybe.
Az állami alkalmazás segítségével történő bejelentkezés során csupán QR-kód beolvasására van szükség, vagyis nem kell minden alkalommal megadnunk a felhasználónevünket és a jelszavunkat, majd pedig a külön applikációban generált hitelesítő kódot, mint az Ügyfélkapu+ esetében.
Jó tudni: egy mobileszköz csak egy profilt tud kezelni, és a DÁP mobilalkalmazást sem tudja az összes mobiltelefon használni (technikai feltételeknek megfelelő okos készülék kell hozzá). Érdemes tehát elsősorban a DÁP mobilapplikációt preferálni, hiszen hosszútávon az azonosítás ezen keresztül fog történni, és a bejelentkezés folyamata is egyszerűbb, mint az ideiglenes Ügyfélkapu+ esetében.
Az egyéb igénybe vehető szolgáltatásokról érdemes bővebben tájékozódni, azonban kiemelten fontos, hogy az új azonosítást a vadászoknak minél hamarabb célszerű megtenni annak érdekében, hogy a Vadászkamara által biztosított ügymenetek gördülékenységét – így elsősorban január 17-étől a vadászjegy érvényesítését – a kormányzati azonosítási szolgáltatások változása ne akassza meg.
Forrás: OMVK
Hirdessen az Agro Jageren, Magyarország legnagyobb és legrégebbi vadászati portálján!
marketing@agrojager.hu
+36 70 330 91 31